Maková panenka

 

 

 

Ahoj děti doma.

Moc na vás s dětmi  ve školce myslíme.

Tento měsíc si hodně povídáme o lidském těle, zdravé výživě a zdraví.

Pracujeme s těmito pracovními listy a vy si je můžete udělat také.

Hodně zábavy vám přeje vaše Míša.

Když jaro ťuká

Ahoj děti, mrzí nás, že nemůžeme být společně ve školce, ale vy můžete pracovat i doma. Budeme rády, když si s rodiči zkusíte pracovní list, něco pěkného vyrobíte, nakreslíte, půjdete na procházku nebo si zacvičíte. Užité dny doma vám přeje Kája.😊🌼🍀

 
Až půjdete na procházku, rozhlédněte se kolem sebe, zkuste najít věci z tabulky a odškrtněte si, co jste našli. (Pokud máte zájem se pochlubit cvičením, obrázky, výtvory a pokroky budeme, rády za fotodokumentaci zaslanou na adresu karolimusilova@gmail.com. Nebo klidně přineste na ukázku po návratu do MŠ)
Z barevného papíru si můžete složit celou louku tulipánů. Skládat se dá i z bílého, potom můžete vybarvit. Těším se na vaše výtvory. (Pokud máte zájem se pochlubit cvičením, obrázky, výtvory a pokroky, budeme rády za fotodokumentaci zaslanou na adresu karolimusilova@gmail.com. Nebo klidně přineste na ukázku po návratu do MŠ)
Jógu ze školky znáte. Místo zvířátek zkuste natrénovat počáteční písmeno vašeho jména. (Pokud máte zájem se pochlubit cvičením, obrázky, výtvory a pokroky, budeme rády za fotodokumentaci zaslanou na adresu karolimusilova@gmail.com. Nebo klidně přineste na ukázku po návratu do MŠ)
Zaznamenejte si jaké je počasí v celém týdnu. Bude jarní? Nebo ještě spíše zimní?

Jaro na zahrádce

Petrklíč, bledule, tulipán. Líbí se vám, zkuste si o nich zapamatovat básničku. Jaké jarní květiny ještě znáte? 

S dětmi zdravotníků, které teď chodí k nám do školky , jsme květiny i namalovali. A jak na to? Bílou čtvrtku přehnout na dvě půlky, poprosit maminku o předkreslení jednoduché kytičky tužkou, ale jen půlku. (kdo zvládne, může bez předkreslení, nebo si nakreslí tužkou sám). Vybarvit- hodně barvy, aby se nám květ obtiskl na druhou stranu. A nakonec už jen přeložit a je hotovo. Jak se vaše kytička jmenuje? Vymyslete jí jméno podle své fantazie. Těšíme se na vaše originální díla.🌼

Tužku už umíte držet všichni, soustřeďte se na to. Procvičit to můžete na pracovním listu.

Svátky jara

Ahoj, děti, vypadá to, že se do Velikonoc neuvidíme, ale to nevadí, připravili jsme pro vás pár úkolů na tento týden. Přejeme krásné Velikonoce a těšíme se na vás.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Blíží se Velikonoce, tak udělejte někomu radost. Vyrobte přáníčko pro maminku, pro babičku nebo pro dědu. Inspirovat se můžete tímto návodem, ale samozřejmě je to na vás, jaké přání vytvoříte. 

Pokud se pustíte do přání z fotky, nezapomeňte ho dozdobit. Použijte pastelky a dodělejte květiny, pomlázku, další vajíčka, prostě vše, co vás napadne.

Pohrajte si se slovem VELIKONOCE. Vytleskejte, určete počáteční písmeno. Co všechno začíná na písmeno V? Vymyslete co nejvíce věcí a zkuste je namalovat.

 

Zahrajte si s rodiči nebo sourozenci Velikonoční hru.

Poznáváme domácí zvířata a jejich mláďata

Ahoj, děti, tento týden bychom si měli povídat o domácích zvířatech. Znáte je? Víte jak se říká jejich mláďatům? Popovídejte si o nich s rodiči a zkuste splnit pár úkolů. 

Určete počet slabik- vytleskejte. Za každou slabiku udělejte oblouček jako nahoře na obrázku.

 

 

Uhádnete zvířata podle nápovědy? Poproste rodiče o přečtení.

 

 

 

Vyrobte si vlastní puzzle
Vím, že znáte některá anglická slova. Přečtěte si, jak se řeknou tato zvířata z farmy. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kdo žije u rybníků, potoků a řek?

Ahoj, děti, máme radost, že někteří z vás mohou již s námi být ve školce. Pro ty, kteří zatím zůstávají doma přidávám několik úkolů.

Zkuste si zapamatovat jednu z těchto básniček. Těšíme se až nám jí ve školce řeknete.

 

Zakroužkuj zvířata, která žijí u rybníka. Kde žijí ta ostatní?

 

Žijí všechna tato zvířata u vody?

 

 

Máme se rádi se rádi s mámou a tátou

Zdravím vás, děti, máme radost, že se s některými z můžeme již potkávat ve školce. Těšíme se až se opět všichni uvidíme. Užívejte si poslední týdny doma s rodiči.

Čarodějnice

Čeká vás poslední víkend doma. Pátek je dnem Čarodějnic, proto jsme pro vás připravili posledních pár úkolů na doma. V pondělí se na všechny moc těšíme.

Dokreslete čarodějnici obličej. Výsledek nám můžete v pondělí přinést ukázat.